شرکت تعاونی باچان گشت

گروه گردشگری و کوهنوردی باچان‌توریسم

گروه گردشگری و کوهنوردی باچان‌توریسم

شرکت تعاونی باچان گشت

باچان یا باچون، روستایی تاریخی عشایری و گردشگری، از توابع شهرستان فراشبند در استان فارس می‌باشد که از دیرباز مورد توجه بوده است. امامزاده آقا میر احمد(ع)، نخلستان زیبا، چشمه و تونل‌قنات تاریخی برم فرهاد، استخراج نمک از کوه نمک باچون، محدوده چاربازار، چشمه‌های پرآب، غارها و عشایر خونگرم منطقه از جمله پدیده‌ها و شاخصه‌های گردشگری این روستای تاریخی است. در کشور عزیزمان ایران، روستاهایی همچون باچون، فراوانند. گروه گردشگری باچان توریسم سعی دارد در شناساندن نقاط زیبا و بکر کشور برای مقاصد گردشگری قدم بردارد و در این راه به همکاری دوستان، نیازمند است. گرچه تخصص اصلی مدیر گروه ژئوتوریسم است و اغلب مطالب، در این زمینه ارائه خواهد گردید؛ اما به دلیل زندگی در محیط عشایری ایل قشقایی، و عجین بودن زندگی عشایری با طبیعت، گردشگری عشایری نیز از ابعاد اصلی فعالیت این گروه است و تورها به صورت توام عشایری و طبیعت گردی خواهد بود.

آخرین نظرات و پیشنهادات
پیوندهای روزانه

۲ مطلب در ارديبهشت ۱۳۹۶ ثبت شده است

با راهنمایی گرفتن از نقشه زیر، دوستان میتونن به منطقه ما دسترسی داشته باشن

در نقشه، مناطق سردسیر(ییلاق) و گرمسیر(قشلاق) کنونی عشایر طایفه نمدی با فلش نشان داده شده است.

منطقه باچان و بنی قطار گرمسیر و منطقه خیراباد در دوراهی کوهمره سردسیر کنونی طایفه نمدی است. از راه سیاخ دارنگون، شوراب نیز میتوان به منطقه سدسیر طایفه دسترسی داشت.

البته منطقه گرمسیر یعنی روستان یاچان، منطقه ای معتدل - گرمسیری است که در مابین دو منطقه معتدل و گرمسیر قرار گرفته و خصوصیات دو منطقه رزل در خود جای داده است که این موضوع به زیبایی منطقه می‌افزاید.


۰ نظر و پیشنهاد موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۴ ارديبهشت ۹۶ ، ۱۱:۳۱
محمدرضا قهرمانی
سلام

مسیر کوهنوردی و شاخصها

تعریف اصطلاحات:

گورم یا گرم: گورم در زبان محلی به برکه‌ای کوچک اطلاق می‌گردد که آب باران فصلی در آن جمع شده و در صورت  تداوم باران، کم کم به دریاچه تبدیل می شود.

گنبد نمکی: اصطلاحی زمین شناختی است که به کوه‌های نمکی که از دل زمبن بالا می‌آید گفته می‌شود.

۱ نظر و پیشنهاد موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۳ ارديبهشت ۹۶ ، ۱۳:۰۹
محمدرضا قهرمانی