شرکت تعاونی باچان گشت

گروه گردشگری و کوهنوردی باچان‌توریسم

گروه گردشگری و کوهنوردی باچان‌توریسم

شرکت تعاونی باچان گشت

باچان یا باچون، روستایی تاریخی عشایری و گردشگری، از توابع شهرستان فراشبند در استان فارس می‌باشد که از دیرباز مورد توجه بوده است. امامزاده آقا میر احمد(ع)، نخلستان زیبا، چشمه و تونل‌قنات تاریخی برم فرهاد، استخراج نمک از کوه نمک باچون، محدوده چاربازار، چشمه‌های پرآب، غارها و عشایر خونگرم منطقه از جمله پدیده‌ها و شاخصه‌های گردشگری این روستای تاریخی است. در کشور عزیزمان ایران، روستاهایی همچون باچون، فراوانند. گروه گردشگری باچان توریسم سعی دارد در شناساندن نقاط زیبا و بکر کشور برای مقاصد گردشگری قدم بردارد و در این راه به همکاری دوستان، نیازمند است. گرچه تخصص اصلی مدیر گروه ژئوتوریسم است و اغلب مطالب، در این زمینه ارائه خواهد گردید؛ اما به دلیل زندگی در محیط عشایری ایل قشقایی، و عجین بودن زندگی عشایری با طبیعت، گردشگری عشایری نیز از ابعاد اصلی فعالیت این گروه است و تورها به صورت توام عشایری و طبیعت گردی خواهد بود.

آخرین نظرات و پیشنهادات
پیوندهای روزانه

۱ مطلب در تیر ۱۳۹۶ ثبت شده است

سلام.

استان هرمزگان با دارا بودن ژئوسایت‌ (مناطق مستعد، جالب و دارای پتانسیل زمین‌شناختی)های متعدد، استعداد و توانایی این را دارد که به عنوان قطب گردشگری (به خصوص ژئوتوریسم) ایران، قلمداد شود؛ اما باید بیش از این در مورد مناطق و ظرفیت‌های گردشگری استان مطالعه و اطلاع رسانی صورت گیرد.

وجود ژئوپارک قشم(اولین و تنها ژئوپارک ثبت شده ایران)، جزیره هرمز(بهشت زمین شناسی) که به رنگین کمان خلیج فارس مشهور است، آبگرم‌های متعدد از جمله گنو که مشتاقان بسیاری دارد، گلفشان‌ها، گنبدهای نمکی، جزایر متعدد و زیبا، پدیده‌های آتشفشانی و دگرگونی، معادن متعدد، قرار گیری در کنار سواحل نیلگون خلیج همیشه فارس، جنگل‌های حرا، اداب و رسوم بندرنشینان غیور و بسیاری جاذبه‌های دیگر، دلیل بر توانایی استان هرمزگان برای معرفی به عنوان قطب ژئوتوریسم ایران است.

ژئوپارک قشم شامل: گنبد نمکی و غار نمکی قشم(بزرگترین غار نمکی جهان)، جزایر ناز، تنگ چاهکوه، تنگ یا دره ستاره‌ها، مجموعه غارها و دالان‌های خربست، محل تخم‌گذاری لاک پشت‌های دریاییو ...

جزیره هرمز: معدن گل اخرا یا معدن خاک آهن، دریای خونی، کوه‌های رنگارنگ، حیات وحش منحصر بفرد، تشکیل درجای ژیپس دم چلچله‌ای، برونزد کانی‌های کامل شکل آپاتیت و اوژیت و دلومیت زین‌اسبی، کوه‌های سفید کله قندی آهکی و ...

کوه گنو شامل، آبگرم گنو، منطقه حفاظت شده گنو و ارتفاعات با آب و هوای مطبوع کوه گنو

و ....

۰ نظر و پیشنهاد موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۱ تیر ۹۶ ، ۱۸:۳۱
محمدرضا قهرمانی